Hi, How Can We Help You?
  • Adres: Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • Email Adres: infoyed@gmail.com

Diploma Tercümesi

Diploma Tercümesi

Diploma tercümesi yurtdışı üniversite başvurularında Göçmenlik başvurularında, İş başvurularında kullanılır. Tercüme süresi ve fiyatı diploma uzunluğuna ve tercüme edilecek dilin çeşidine göre değişebilir. Tercüme teslimi aynı gün veya ertesi günü teslim edilir. Tercümenin noter onayı şirketimizce sizin adınıza yaptırılmaktadır.

Diploma tercümesi nedir?

Orijinal dildeki diplomanın başka bir dile çevrilmesi işlemidir. Diplomada bulunan tüm bilgilerin noter yeminli tercüman tarafından tam, eksiksiz ve anlaşılır bir şekilde çevirisi yapılmalıdır.

Diploma tercümesi nasıl yapılır?

*Diploma infoyed@gmail.com adresine gönderilir.

*İnfoyed Yeminli tercüme Bürosu çalışanları müşterimize tercüme fiyatını ve teslim süresini müşterimizin e-mail adresine gönderir.

*Müşterimiz onayladığını şirketimiz infoyed@gmail.com mail adresine bildiri.

*Infoyed noter yeminli tercümanları diploma çevirisine başlar

*Kaşeli, imzalı diploma çevirisi müşterimizin e-mail adresine veya ıslak imzalı halinde kargo ile gönderilir.

Yeminli diploma tercümesi nasıl yapılır?

Noter yeminli tercüman tarafından yapılan diploma tercümesine yeminli diploma tercümesi denir. Belge üzerinde yeminli tercümanın adı-soyadı, imzası ve Infoyed Tercüme Kaşesi ve imzası bulunur.

Noter onaylı diploma tercümesi nasıl yapılır?

Diploma aslı ve yeminli diploma tercümesi ile notere gidilir. Noter tüm belgeleri inceler. Tüm sayfalarına kaşe ve imzasını atar. Bu belgeye onaylı diploma tercüme denir.

Diploma Türleri Hangileridir?

Akademik Diploma (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora); Öğrencilerin belirli bir akademik programlarını kazandıklarını gösterir. Lisans dört yıl, yüksek lisans iki yıl, doktora ise üç – beş yıl arasında olabilir.

Mesleki ve Teknik Diploma; bu diplomalar, öğrencilere belirli bir iş kolunda pratik beceriler kazandırır. Elektrikçi, motorcu, aşçı sertifikası….

Uzaktan Eğitim Diplomalar; Türkiye ve dünyada birçok üniversite uzaktan eğitim ( e-learning) yoluyla diplomalar vermektedir.

Ayrıca;

Lise Diploması, Lisans Diploması, Ön Lisans Diploması, Üniversite Diploması, Master diploması,

Yüksek Lisans Diploması, Doktora Öğrenci Belgesi, Kurs Bitirme Sertifika, Mezuniyet Belgesi, İlkokul-Ortaokul Diploması, Meslek Yüksek Okulu Diploması tercümesi tüm dünya dillerinde şirketimizce yapılmaktadır.

Diploma Faydaları Nelerdir?

* Diploma, iş başvurularında,

* Üniversite mezunları lise mezunlarına göre iş bulma şansı yüksektir.

*Diploma ile Yurt Dışında Çalışma imkânı vardır.

Diploma Nasıl Alınır?

Lise diploması Milli eğitim Balığına bağlı liselerde, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomaları özel ve devlet üniversitelerinden alınır.

Diploma ile sertifika arasındaki fark nedir?

Diploma bir eğitim programının başarı ile tamamlandığını, sertifika belirli bir beceri alanında pratik ve beceri kazanıldığını belirtir. Diploma, aldığınız tarihten itibaren süresiz olarak geçerlidir. Sertifikaların belirli süresi vardır. TOEFL, IELTS gibi…

Yabancı diplomalara Türkiye’de nasıl denklik verilir?

Türkiye’de yabancı bir diploma denkliği için Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından belirlenen denklik işlemlerini sonucunda uygun olan kişilere YÖK diploma denklik verilir.