Ehliyet tercüme nasıl yapılır?

Ehliyetin büromuza e-posta, kargo ya da whatsapp üzerinden gönderilmesi gerekir.

Yeminli tercüman nasıl olunur?

Yurtdışı veya yurtiçi üniversitelerinin yabancı dilde eğitim veren lisans mezunu olanlar diplomaları ile notere yeminli tercüman olmak için başvuru yapabilirler. Noter uygun görürse kendilerine yemin zaptı imzalatır. Yeminli tercüman yemin zaptında belirtilen dilde çeviri yapabilir. Noterde bu belgeyi onaylar.

Yeminli ehliyet tercüme nasıl yapılır?

Noter zaptı bulanan tercümanlar tarafından ehliyet tercümesi yapılır. Çeviri aslına uygun olmalıdır. Ehliyet tercümesi üzerinde tercüme bürosu kaşesi, tercümanın ad-soyadı-imzası bulunmalıdır.

Noter yeminli ehliyet tercüme nasıl yapılır?

Ehliyetin tercümesi yapıldıktan sonra noterlerden tasdik edilmesidir. Biz, sizin ehliyetinizin noter tasdikini yaptırıyoruz. Ehliyetin tercümesi yeminli tercüman tarafından yapılmalı ve onay yapılacak noterde yemin zaptı olması gereklidir.

Ehliyet Tercümesi ücreti nedir?

Ehliyet tercümesi ücreti İngilizce – Almanca- Arapça 20 TL, Fransızca 25 TL, Bulgarca 25 TL, Rusça 30 TL, Ukraynaca 30 TL’ dir. (2020) Ehliyet tercüme fiyatı diğer dillerde farklıdır.

Ehliyet Tercüme Dilleri

Bazı ülkeler mevcut olan ehliyetinizin kendi ülke dillerinde çevirilerini istemektedirler. Yurt dışında otomobil kullanılacak kişilerden ehliyet belgesi tercümesi istenmektedir.

Ehliyet tercümesi nerelerde kullanılır?

Bazı kurumlar yapılan ehliyet çevirisinin yeminli tercüman tarafından tercüme edilip, tercüme bürosu mühürlemesini de yeterli bulmaktadır.

Noter onaylı ehliyet tercümesi yeminli tercüman bürolarına yaptırmanız gerekmektedir. Noterin onaylaması için anlaşmalı olan tercüme bürolarının yeminli tercümanın kaşe, imzası gerekmektedir.

Ehliyet tercüme noter tasdik fiyatları nedir?

Noterler ehliyet tercümesini yarım sayfa kabul ederler. Noter yeminli sürücü belgesi tercümesi noter tasdik ücreti 169 TL‘ dir (2020 Mart Ayı) Her yıl noter onay ücreti ocak ve mart ayında artmaktadır.

Noter yeminli ehliyet tercümesi ödemesi nasıl yapılır?

Banka havalesi ile yapılabilir.